T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
SAKARYA / AKYAZI - Akyazı Anadolu Lisesi

Akyazı Anadolu Lisesi

Telefon
0 264 4183660
Belgegeçer
WEB
http://akyazianadolulisesi.meb.k12.tr
Adres
Konuralp mah. 2049 Sokak No58/1 Akyazı/SAKARYA
Vizyon
İstiyoruz ki; Çalışmalarımız bizden hizmet alanlar üzerinde coşku ve heyecan yaratsın onlara yeni ufuklar çizsin, beklentilerini geliştirsin. İstiyoruz ki; Yarattığımız değerler, ilçemizdeki eğitim düzeyini yükseltsin, il genelende en üst sıralara çıkartsın. İstiyoruz ki; Öğrencilerimiz arasından gelecekte her alanda ulusal ve uluslararası düzeyde başarı kazanmış insanlar çıksın İstiyoruz ki; Okulumuz fiziki mekan yönetim anlayışı ve imkanlar açısından çevreye açık,sosyal,kültürel ve sportif faaliyetlerin gerçekleştirildiği bir toplum merkezi olsun.
Misyon
Bizler AKYAZI ANADOLU LİSESİ Müdürlüğü çalışanları olarak; • Çağdaş insan yetiştirmeyi amaçlayan çağdaş eğitim hizmetini; çağdaş,demokratik ve lâik çizgide yürütmek,fiziki yapı ve içerik yönünden kapasitesini geliştirmek,verimini arttırmak,muhataplarımızın eşit bir şekil de yararlanmasını sağlamak. • Gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde ve üstünlüklerini herkese kanıtlayacak biçimde hazırlamak, onların; kişilikleri gelişmiş,üretken ve iyi bir yurttaş olarak yetişmeleri için gerekli bütün önlemleri almak. • Öğrencilerimizin, velilerimizin, öğretmenlerimizin ve personelimizin kısacası bütün okul toplumunun yasalarla çizilmiş özlük haklarını takip etmek, kullanabilmelerini ve geliştirebilmelerini sağlamak. • Bütün bu süreçleri, Milli Eğitimimizin Genel Amaçları ve ilkeleri doğrultusunda kamuya açık saydam bir şekilde uygulamak için varız.
Başarılar
Öğretmen :23
Rehber Öğretmen :1
Öğrenci :454
Derslik :14
Müzik Sınıfı :0
Resim Sınıfı :1
BT Sınıfı :1
Misafirhane :0
Kütüphane :1
Fen Labaratuarı :1
Hazırlık Sınıfı :0
Konferans Salonu :1
Atölye-İşlik :0
Spor Salonu :1
Öğretim Şekli :Tam gün eğitim yapılmaktadır
Yemekhane :1
Kantin :1
Revir:0
Bahçe :3
Saatler
8:45-16:00
Isınma
kalorifer ile ısınmaktadır
Bağlantı
ADSL (16 Mbit ve üzeri)
Yabancı Dil
İngilizce ve Almanca
Pansiyon Bilgileri
Yok
Lojman
0 -
Ulaşım
okulumuza ulaşım ilçe merkezinden yürüme mesafesi olarak 15 dakika sürmekte ve konuralp mahallesi bakan sokakta bulunmaktadır.şehiriçi dolmuşları kullananlar için yeni cami mevkisinden yürüme mesafesi 5 dakikadır.
Servis Bilgisi
Yerleşim Yeri
konuralp mah. 2049 sokak no: 58/1 Akyazı/sakarya
İl/İlçe Merkezine Uzaklık
Okulumuz ilçe merkezinde olup sakarya merkeze uzaklığı 23 km dir.
Kontenjan Bilgileri
Sportif Etkinlikler
Bilimsel Etkinlikler
Proje Çalışmaları
Yazdır