Görme Engelliler

Hakkında

 
Kurum Kodu : 326557
Kurum Adı : Akyazı Anadolu Lisesi
Telefon : 0 264 4183660
Faks : 0 264 418 59 85
WEB Adresi : http://akyazianadolulisesi.meb.k12.tr
Adres : Konuralp mah. Bakan Sok.

VİZYON
İstiyoruz ki; Çalışmalarımız bizden hizmet alanlar üzerinde coşku ve heyecan yaratsın onlara yeni ufuklar çizsin, beklentilerini geliştirsin. İstiyoruz ki; Yarattığımız değerler, ilçemizdeki eğitim düzeyini yükseltsin, il genelende en üst sıralara çıkartsın. İstiyoruz ki; Öğrencilerimiz arasından gelecekte her alanda ulusal ve uluslararası düzeyde başarı kazanmış insanlar çıksın İstiyoruz ki; Okulumuz fiziki mekan yönetim anlayışı ve imkanlar açısından çevreye açık,sosyal,kültürel ve sportif faaliyetlerin gerçekleştirildiği bir toplum merkezi olsun.

MİSYON
Bizler AKYAZI ANADOLU LİSESİ Müdürlüğü çalışanları olarak; • Çağdaş insan yetiştirmeyi amaçlayan çağdaş eğitim hizmetini; çağdaş,demokratik ve lâik çizgide yürütmek,fiziki yapı ve içerik yönünden kapasitesini geliştirmek,verimini arttırmak,muhataplarımızın eşit bir şekil de yararlanmasını sağlamak. • Gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde ve üstünlüklerini herkese kanıtlayacak biçimde hazırlamak, onların; kişilikleri gelişmiş,üretken ve iyi bir yurttaş olarak yetişmeleri için gerekli bütün önlemleri almak. • Öğrencilerimizin, velilerimizin, öğretmenlerimizin ve personelimizin kısacası bütün okul toplumunun yasalarla çizilmiş özlük haklarını takip etmek, kullanabilmelerini ve geliştirebilmelerini sağlamak. • Bütün bu süreçleri, Milli Eğitimimizin Genel Amaçları ve ilkeleri doğrultusunda kamuya açık saydam bir şekilde uygulamak için varız.

BAŞARILAR

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : kalorifer ile ısınmaktadır
Öğretim Şekli : Tam gün eğitim yapılmaktadır
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 8:40-16:30
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi :

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz ilçe merkezinde olup sakarya merkeze uzaklığı 23 km dir.
Ulaşım : okulumuza ulaşım ilçe merkezinden yürüme mesafesi olarak 15 dakika sürmekte ve konuralp mahallesi bakan sokakta bulunmaktadır.şehiriçi dolmuşları kullananlar için yeni cami mevkisinden yürüme mesafesi 5 dakikadır.
Yerleşim Yeri Bilgisi : konuralp mah. bakan sok Akyazı/sakarya